Automatizace domácnosti od Somfy

Užijte si nový standard v bydlení

Chytrý telefon nedostal své označení pro nic za nic. Díky prakticky neomezené rozšiřitelnosti můžete s jeho pomocí snadno ovládat i něco tak komplexního, jako je rodinný dům. Zavřete oči a představte si, jak přijíždíte k domu a před vaším autem se automaticky otevře vjezdová brána a garážová vrata. Splňte si své sny! Užijte si nebývalé pohodlí a bezpečí a ušetřete na energiích.

Co vše vám může automatizovaná domácnost od naší partnerské společnosti Somfy nabídnout?

Jak automatizace domácnosti funguje?

Garážová vrata, vjezdové brány, ale i závory, venkovní i vnitřní stínění, osvětlení, zabezpečení domácnosti a topení můžete jednoduše ovládat pomocí dálkového ovladače nebo svého chytrého telefonu. Více pohodlí nabízí předem vytvořené scénáře, které „myslí“ za vás.

Všechna kompatibilní zařízení jsou napojená na komplexní systém automatizace domácnosti TaHoma® switch.

Seznamte se s odpověďmi na nejčastější dotazy ohledně automatizace domácnosti.

Systém TaHoma® switch

Více pohodlí, bezpečí, ale i úspor na energiích vám přinese komplexní systém automatizace domácnosti TaHoma® switch. Propojte všechna kompatibilní zařízení ve své domácnosti do jednoho celku a ovládejte je odkudkoli.

 

Automatizace šetří přírodu i vaši peněženku

Myslíte si, že chytrá domácnost moc „žere“ elektřinu? Právě naopak – dokáže dosáhnout významných úspor na energiích. Například v létě chytré stínění oken zabraňuje přehřívání interiéru a v zimě napomáhají udržet teplo v interiéru. Navíc je chytrá domácnost přátelská k životnímu prostředí. Produkty Somfy mají ekologický design a v celém svém životním cyklu jsou šetrné k přírodě.


Somfy ONE+

Více bezpečí pro vás, vaše nejbližší, ale i majetek zajistí Somfy ONE, bezdrátový alarm s integrovanou kamerou, sirénou a detektorem pohybu. Pro větší pohodlí ho doporučujeme zapojit do systému TaHoma® switch. Somfy ONE snadno instalujete, a ještě snadněji ovládáte pomocí chytrého telefonu. Získejte přehled o své domácnosti na dálku!

 

Chytrý alarm

Chytrý bezdrátový Home Alarm dokonce dokáže rozpoznat vaše domácí mazlíčky. Nestane se tak, že by spustil váš pes poplach, když před ním projde. Při výpadku elektrického proudu se alarm automaticky přepne na jiný zdroj energie – svou vlastní baterii. Také Home Alarm můžete jednoduše ovládat pomocí svého chytrého telefonu.Chytrá garážová vrata a vjezdové brány

Představte si to pohodlí! Už nikdy nemusíte vystupovat z auta, abyste před sebou otevřeli vrata a brány a za sebou je zase zavírali. Stačí jen v garáži sednout do auta a pohodlně vyrazit na cestu. Vše se za vámi otevře a za vámi zavře samo.

Zapojte svá Garážová vrata a vjezdové brány do chytré domácnosti a můžete je také odkudkoliv kontrolovat, jestli jsou v pořádku zavřená.


Inteligentní osvětlení

Hrajte si s osvětlením ve svém domě. Podle vaší momentální nálady nebo situace může váš interiér svítit jinak. Můžete ladit světelné barvy i intenzitu záření. Jedním kliknutím ve svém mobilním telefonu vykouzlíte třeba romantickou atmosféru pro klidný večer. Přidejte své osvětlení domácnosti, ale i chytré zásuvky do svých scénářů a už se o nic nemusíte starat. Při odchodu z domu se vše samo vypne a při příchodu zapne. Vyberte si produkty Izymo nebo výrobky kompatibilních partnerů (např. Philips Hue, Immax nebo Ikea) a kouzlete se světlem.


Terasové stínění

Nezapomeňte do své chytré domácnosti zapojit také pergoly a markýzy. Podle slunečních paprsků se vám nad hlavou může vytvářet stín, večer se odhalí nebe plné hvězd. Doporučujeme pořídit sluneční a větrná čidla – větrná vám ochrání markýzu před nápory větru. Vše můžete zapojit do svých scénářů, přesně podle vašeho přání.


Kamery

Váš domov pomohou ohlídat také interiérové a venkovní kamery. Nemusíte se tak celý den strachovat, co se u vás děje. Přes Somfy ONE a venkovní kameru můžete mluvit a rovnou tak zasáhnout. Vidíte i, kdo přijíždí k vašemu pozemku. Pustíte ho dovnitř?

V nastavení Somfy Venkovní kamery můžete vybrat omezenou oblast sledování – kamera tak snímá, jak lidé chodí za plotem, ale nevyhlásí poplach. Alarm se spustí, až jakmile nezvaný host vejde na váš pozemek.


Somfy Door Keeper

Odemkněte svůj byt nebo dům odkudkoli telefonem! Pomůže vám v tom chytrý zámek Somfy Door Keeper.

Chytrý zámek dveří je vysoce bezpečný díky šifrování dat (AES 256 bitů), kde je úroveň zabezpečení shodná s bankovními standardy.
Při každé aktivaci zámku jste upozorněni, můžete sledovat i historii všech přístupů. Vložka zámku je certifikována dle EU norem a je odolná vůči různým neoprávněným zásahům jako je rozlomení, odvrtání či vytržení.

Instalace chytrého zámku je snadná a probíhá bez vrtání či jiných úprav vašich vstupních dveří.

Skvělou volbou jsou také domácí videotelefony, ve kterých krásně uvidíte, kdo to na vás zvoní. Pustíte ho dovnitř?


Somfy Termostat

Vracejte se vždy do příjemně vytopeného domova. Můžete si například ještě z kanceláře před odjezdem na chalupu nastavit termostat, aby bylo vaše víkendové obydlí krásně vyhřáté nebo klimatizované. Navíc můžete díky funkcím kalendáře a geolokace ušetřit nemalé peníze. A s chytrými termostatickými hlavicemi můžete mít v každé místnosti jinou teplotu. Například chladněji na chodbě a tepleji v obývacím pokoji.

Instalace je jednoduchá a snadné je i ovládání. Somfy bezdrátový termostat je plně kompatibilní se systémem TaHoma® switch.


Chcete vědět více?

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme vybrat řešení právě vám na míru. V nabídce Somfy jsou také domovní telefony, ovládání osvětlení a další ovladače pro vaši chytrou domácnost.

Rychlý kontakt +420 728 352 011